Yeşilyurt - Glocal Group

Bir aile şirketi olan Yeşilyurt Grup, 1980 yılından beri müşterilerine kesintisiz ve nitelikli hizmet vermeyi amaç edinmiştir. Karabük ve Samsun’da kurduğu haddehane ve çelikhanelerle sanayicilikte önemli adımlar atan grup, demir-çelik sektöründe 800.000 ton/yıl kapasiteli üretimi ile yıllardır ISO sıralamasında Türkiye’nin ilk 150 sanayi firması arasında yer almaktadır. Yeşilyurt Grup, Karadeniz ve çevresinin liman ihtiyacını üst düzey makine parkı ve hizmet anlayışı ile karşılayarak, bölgenin uluslararası pazarlarla bütünleşmesine olanak sağlamıştır.

Yeşilyurt Grup, gücünü kanıtlamış olduğu demir-çelik sektöründeki ticari faaliyetlerinin yanında, Yeşilyurt Alışveriş ve Yaşam Merkezi ile perakende sektöründe de kendinden söz ettirmeyi başarmıştır.

Karadeniz’in gururu olan Yeşilyurt Grup, yıllardır edindiği bilgi birikimiyle enerji sektöründe de ulusal ve uluslararası düzeyde yatırımlar yapmakta, bölgenin elektriğe daha ekonomik ve rahat biçimde ulaşması için çalışmalar yürütmektedir.

Misyon: Kesintisiz, kaliteli hizmet anlayışımızla ürettiğimiz elektrik ve yapacağımız yatırımlar ile ülkemizin enerji kaynaklarına ve arz güvenliğine katkı sağlamak

Vizyon: Sektörde var olan saygın yerimizi koruyarak, yapacağımız verimli ve kaliteli yatırımlar ile sektörün gelişmesinde önemli bir rol oynamak